Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o kamieniu peridot – biżuteria z kamieniem szlachetnym

  Peridot to nazwa naturalnego kamienia, który ze względu na swój niewątpliwy urok nazywany jest także Kamieniem Słońca. Na rynku znany jest także pod nazwą perydot lub chryzolit, przy czym ostatnia nazwa odnosi się do odmian w zółtawym kolorze. Jego cechą charakterystyczna jest przede wszystkim jego soczystozielona barwa, która czyni z niego doskonały materiał do wykonywanie nietuzinkowej biżuterii.

  Właściwości peridotu

  Właściwości kamienia peridot to często także główny powód wykonywania zawierającej go biżuterii. Już w czasach starożytnych produkowano z niego nie tylko biżuterię, ale również przedmioty takie jak naczynia do picia, wierząc w jego moc uzdrawiania. Postrzegany jest również jako kamień wspomagający odzyskanie równowagi i leczący rany tak samo fizyczne jak i psychiczne. Często także wskazywany był jako talizman, który sprzyja finansom dlatego bywał również nazywany kamieniem bankierów i kupców.

  Piękna biżuteria

  Biżuteria z peridotem to przede wszystkim niepowtarzany blask kryształów o wysokiej przezroczystości. Dzięki temu pięknie się mieni, rzucając rozświetlający blask. Odpowiednio oszlifowany peridot przepięknie prezentuje się zarówno samodzielnie, jak też w towarzystwie srebra czy złota.

  10% rabatu
  za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów.

  Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży.

  Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 10% na zakupy.

  Biżuteria z kamieni naturalnych
  Biżuteria z kamieni naturalnych

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara