Brak produktów w koszyku.

  Azara - biżuteria z kamieniami naturalnymi > Materiały > Kamień księżycowy – biżuteria z kamieniem księżycowym

  Wszystko o kamieniu księżycowym – biżuteria z kamieniem naturalnym

  Kamień księżycowy to odmiana ortoklazu. Ten rodzaj kamienia tworzy kryształy, które po wygładzaniu oddają srebrzysto-perłowe barwy. Ponadto kamień księżycowy wyróżnia się wyjątkowym połyskiem, który od wieków kojarzony jest z księżycem. Dlatego też przypisywano mu bardzo często magiczne właściwości. Warto podkreślić, że obecnie coraz bardziej popularna staje się biżuteria z kamieniem księżycowym.

  Właściwości kamienia księżycowego

  Kamień księżycowy charakteryzuje się zjawiskiem zwanym adularyzacją. Adularyzacja to specyficzny zjawisko świetlne, które występuje na wygładzonej powierzchni kamienia w postaci połyskającego pasemka. Poza tym kamień ten znalazł zastosowanie podczas leczenia różnych dolegliwości takich jak bezsenność, padaczki, migreny czy zaburzenia hormonalne. Można go także stosować pomocniczo w leczeniu nerek i trzustki.

  Moc kamienia księżycowego

  Niewątpliwie dla wielu kultur kamień księżycowy jest bardzo ważny. Mianowicie kultury wschodnie widzą w nim zaklętego ducha. Z kolei kobiety w krajach arabskich uważają, że wpływa on na płodność. Z tego powodu kamień księżycowy jest bardzo często wszyty w ubraniach. Oprócz tego przyjmuje się, że oczyszcza on intuicję i wzmacnia emocjonalnie.

  20% rabatu za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów. Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży. Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 20% na zakupy.

  arteum-ro-VJZdxfvFGuo-unsplash@2x-650x605-21
  arteum-ro-VJZdxafvFGuo-unsplash@2x-650x605-2

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara