Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o kamieniu frenit – biżuteria z kamieniem półszlachetnym

  Frenit, nazywany również phrenitem, to przepiękny kamień o zielonej barwie, którego urodę często podkreślają żyłki czarnego turmalinu. Do Europy trafił w XVIII wieku za sprawą holenderskiego pułkownika Hendrika von Prehna, który przywiózł ten minerał z Przylądka Dobrej Nadziei. Od blisko 250 lat frenit jest wysoko ceniony jako element do wyrobu biżuterii ze względu na swój wygląd oraz kolor, który przywodzi na myśl przychodzącą po zimie wiosenną zieleń.

  Liczne oblicza frenitu

  Łagodna barwa oraz szerokie możliwości kompozycji kolorystycznej sprawiają, że minerał jest wysoko ceniony przez kolekcjonerów. Biżuteria z frenitem zazwyczaj przybiera formę szlifowanych kul, dysków oraz plastrów, a jego pastelowe barwy to doskonały wybór dla osób ceniących sobie subtelność. Chociaż frenit znakomicie prezentuje się samodzielnie – na przykład w pierścionkach oraz kolczykach – równie dobrze wygląda w towarzystwie cytrynu, kwarcu czy hematytu.

  Kamień harmonii, skupienia oraz… bezwarunkowej miłości

  Właściwości kamienia frenit nie ograniczają się jedynie do wspaniałego wyglądu. W ezoteryce minerał ten ma działanie uspokajające oraz wspomaga skupienie noszącej go osoby. Naturalny, zielony kolor pomaga zachować równowagę w stresujących sytuacjach, a także symbolizuje nadzieję. Oprócz wewnętrznej harmonii frenit ma korzystny wpływ na związki, wydobywając to, co najlepsze w ludziach – przebaczenie i akceptację. Warto również pamiętać, że miękka zieleń frenitu to również znak bezwarunkowej miłości, która nigdy nie umiera.

  10% rabatu
  za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów.

  Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży.

  Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 10% na zakupy.

  Biżuteria z kamieni naturalnych
  Biżuteria z kamieni naturalnych

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara