Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o cyrkonii – biżuteria z kamieniem jubilerskim

  Popularność kamienia jubilerskiego, jakim jest cyrkonia, nie maleje, ze względu na liczne właściwości tego produktu. Pierwszym, co warto o nim wiedzieć, jest zaś to, że jest to kamień syntetyczny, niemający swojego odpowiednika w przyrodzie. Wytwarza się go z tlenku cyrkonu. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

  Idealne zastępstwo dla droższych kamieni

  Właściwości kamienia cyrkonia czynią z niego doskonały materiał jubilerski – świetnie wygląda z różnymi metalami i kamieniami, a oprawiony w złoto, staje się cenną ozdobą – takie połączenia spotkać można często. Popularność tego kamienia wynika między innymi z faktu, że może mieć różne kolory. Najbardziej znane są cyrkonie białe, czyli przezroczyste, ale spotkać można też odcienie różu, błękitu czy zielenie, które nieznające się osoby często biorą za inne kamienie. Jakie? Zdecydowanie najczęściej cyrkonia jest wybierana jako zastępstwo znacznie droższego diamentu, o czym decydują jej właściwości optyczne. Na takie wyroby chętnie stawiają nawet panowie wybierający pierścionki zaręczynowe, szczególnie że dobrze wykonane cyrkonie są twarde, odporne na uszkodzenia takie jak zarysowania i matowienie, a więc długo zachowują blask i nienaganny wygląd. Co ciekawe, blask cyrkonii jest nawet silniejszy niż blask diamentów, biżuteria z cyrkonią pozwala więc prawdziwie olśniewać!

  Moc cyrkonii

  Ponieważ cyrkonia jest kamieniem sztucznie wytwarzanym, nie posiada mistycznej mocy pochodzącej z wnętrza ziemi. Z pewnością jednak ma dużą wartość sentymentalną, zwłaszcza w przypadku, gdy ozdobiona nią biżuteria została podarowana przez bliską osobę.

  10% rabatu
  za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów.

  Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży.

  Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 10% na zakupy.

  Biżuteria z kamieni naturalnych
  Biżuteria z kamieni naturalnych

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara