Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o kamieniu apatyt – biżuteria z kamieniem naturalnym

  Apatyt to kamień, który przeznaczony jest dla szefów, profesjonalistów oraz wszelkiej maści perfekcjonistów i obserwatorów. Ten niezwykły kamień szlachetny należący do gromady fosforanów występuje dość powszechnie na wszystkich typach skał. Dowiedz się więcej o jego mocy i właściwościach.

  Czym jest apatyt?

  Pod względem chemicznym apatyt jest to fosforan wapnia, w którym znajduje się dodatkowo fluor, chlor lub grupy wodorotlenkowe. Ten bezbarwny kamień uzyskać może jednak wiele barw z uwagi na domieszki wielu różnych pierwiastków. W ten sposób kamień najczęściej przybiera piękne barwy począwszy od niebieskich, poprzez zielone i turkusowe, niebiesko-zielone, na żółtych, fioletowych oraz brunatnych kończąc.

  Skąd wywodzi się nazwa?

  Apatyt swoją nazwę wziął od greckiego słowa „apatao”, które oznacza „oszukiwać”, „zwodzić”. To nieprzypadkowe określenia, bowiem nazwa ta jest nawiązaniem do wyglądu apatytu, a właściwie jego podobieństwa do kilku innych kamieni szlachetnych. Z tego względu dość często dochodzi do pomyłek z innymi popularnymi kamieniami, w tym z topazem, oliwinem, czy turmalinem. Jednak właściwości tego kamienia są zgoła inne, niż wcześniej wspomnianych

  Właściwości kamienia apatyt

  Biżuteria z apatytem powinna być noszona przez osoby, które odczuwają potrzebę wyrażania swoich potrzeb, czy uzewnętrzniania celów, planów oraz swoich myśli. Jeśli masz w sobie mnóstwo marzeń, których realizacja z różnych powodów nie powiodła się, koniecznie sięgnij po ten właśnie kamień. Jego obecność powoduje, że człowiek zyskuje więcej odwagi, a także chęci do realizowania swoich życiowych planów. Dzięki biżuterii z apatytem wzmocnić można poczucie własnej wartości, wiarę we własne możliwości, czy też nauczyć się asertywności. Jego posiadanie buduje wiarę we własne siły oraz ułatwia ekspresję, wzmacnia asertywność, pomaga w publicznych wystąpieniach, etc. Nosząc biżuterię z apatytem, można zaakceptować samego siebie oraz docenić własne umiejętności i zdolności.

  Moc apatytu według medycyny niekonwencjonalnej

  Według medycyny niekonwencjonalnej noszenie apatytu może przynieść mnóstwo pozytywnych zmian i reakcji przy wielu schorzeniach. Przede wszystkim kamień ten jest doskonałym sposobem na złagodzenie bólu zęba oraz gardła. Ponadto wspomaga on leczenie chorób płuc i zapalenia górnych dróg oddechowych. To także pomoc w przypadku zapalenia oskrzeli. Jego obecność wspomaga rekonwalescencję po wielu chorobach, a także skutecznie niweluje zaburzenia pracy tarczycy. Dobrze jest nosić go również, by cieszyć się doskonałą koncentracją oraz by móc pracować w skupieniu.

  10% rabatu
  za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów.

  Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży.

  Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 10% na zakupy.

  Biżuteria z kamieni naturalnych
  Biżuteria z kamieni naturalnych

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara