Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o kamieniu ametyst – biżuteria z kamieniem szlachetnym Ametyst

  Kamieniom szlachetnym przypisywane są nieziemskie właściwości. Niektóre z nich mogą być używane jako amulet, odganiający złe myśli, albo jako talizman, przynoszący szczęście w życiu codziennym. Jednym z tych, posiadających nadzwyczajną moc, jest ametyst. Jakie cechy posiada biżuteria z ametystem i dlaczego warto ją nosić?

  Fizyczne właściwości kamienia ametyst

  Ametyst to przezroczysto-fioletowy, naturalnie występujący minerał, ceniony już od czasów starożytnej Grecji. Niegdyś sądzono, że picie alkoholu z ametystowych czarek chroni przed nadmiernym upiciem się. Stąd też wziął się źródłosłów nazwy kamienia, oznaczający nic innego, jak „trzeźwy”. Biżuteria z ametystem posiada szklisty połysk, przełamywany przez nierównomierne smugi. Ta cecha sprawia, że każdy minerał jest niepowtarzalny, gdyż posiada inne ułożenie pokładów kryształowych w bryłce.

  Moc kamienia ametyst

  Ametyst jest ceniony za swoją wielką moc i magiczne właściwości. Określany jest mianem kamienia, który emanuje energią receptywną. Zapewnia pokój, harmonię i spokój. Stanowi oręż w walce z problemami natury psychicznej, uzależnieniem od alkoholu, czy chorobami zakaźnymi. Wzmacnia koncentrację, wzmaga odporność na stres i uwalnia umysł od negatywnych myśli. Nadprzyrodzona energia minerału jest w stanie absorbować złą energię, dlatego może być stosowany do oczyszczania miejsc na nią podatnych. Biżuteria z ametystem najczęściej jest noszona w formie wisiorków, bądź pierścieni. W pierwszym przypadku chroni od nieszczęść, w drugim – pomaga w nawiązywaniu długich przyjaźni.

  10% rabatu
  za zapisanie się do newslettera

  Wyjątkowe wyprzedaże, kupony rabatowe i wiele więcej. To i wiele więcej zawsze wcześniej otrzymasz na e-maila tylko dla naszych subskrybentów.

  Zapisz się na specjalną listę dzięki której będziesz jedną z pierwszych osób, które otrzymają na e-mail informację o promocji lub wyprzedaży.

  Zapisz się teraz i otrzymaj kupon rabatowy w wysokości 10% na zakupy.

  Biżuteria z kamieni naturalnych
  Biżuteria z kamieni naturalnych

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara