Brak produktów w koszyku.

  Wszystko o kamieniu agat – biżuteria z kamieniem półszlachetnym

  Agat to kamień, którego nazwa pochodzi od miejsca, gdzie został znaleziony po raz pierwszy – od rzeki Achates. Jest minerałem półszlachetnym, będącym odmianą chalcedonu. Pozornie może wydawać się niezbyt ładny, ponieważ na zewnątrz ma szaroburą barwę. Dopiero jego wnętrze ukazuje różnokolorowe piękno.

  Kamień przywracający równowagę w każdym aspekcie życia

  Właściwości kamienia agat różnią się w zależności od jego odmiany i barwy, jednak istnieją cechy uniwersalne dla każdego rodzaju. Oprócz mocy przywracania równowagi w życiu, minerał uznawany jest również za kamień miłości i wierności. Pomaga w różnych sytuacjach – zapewnia spokój w stresujących momentach, dodaje pewności siebie i pozytywnie wpływa na zachowanie wewnętrznej harmonii. W medycynie niekonwencjonalnej o agacie mówi się też, że ma moc wspierania w walce z chorobami – zwłaszcza oczu i skóry, ale też w przypadku problemów z układem pokarmowym czy chorobami krwi. Ponadto poprawia stan psychiczny, pomaga w koncentracji i wspomaga zdolności analitycznego myślenia.

  Zastosowanie agatu

  Kamień agat wykorzystywano już w starożytności i wykonywano z niego różnego rodzaju amulety, sygnety i pieczęcie. W późniejszym czasie ozdabiano nim wiele rzeczy – od naczyń po meble. Obecnie bardzo popularna jest biżuteria z agatem, ale kamień nie jest stosowany jedynie w jubilerstwie. Ma także swoje zastosowanie jako materiał w rzeźbiarstwie artystycznym, a ponadto wykorzystuje się go jako środek do produkcji materiałów ściernych i polerskich.

  śledź nasz profil

  #AZARA

  Instagram Azara